Lykantropové (vlkodlaci)

20. září 2011 v 19:26 | Ellijah |  Knihovna

Popis rasy:Vlkodlaci jsou něco podobného jako lidé a v jistém ohledu i lidmi jsou, ale každý jedinec tohoto druhu se liší a je jen na něm jestli bude radši člověkem a nebo dá přednost vlkovi který je v něm. Mezi většinou ras jsou známí především tím, jak jsou agresivní a impulzivní ale je to hlavně tím že každá jejich emoce a pocit se několikrát znásobí, ale mohou být i tací kteří takový nejsou, avšak je jich velmi málo. Samci, kterých je většina, protože žen zde moc není, jsou velmi dominantní a stejně jako ve vlčí smečce je nadřazená samice- žena která má stejnou dominanci jako jejich vůdce. Každý vlkodlak si může zvolit sám jestli bude kráčet v cestě kde bude žít život člověka který je však stále vlkodlakem a dokáže ovládat své emoce a pocity nebo cestu pravého vlkodlaka tak že nadobro zapudí své lidství čímž se stanou nebezpečnějšími, mocnějšími a především jsou hodně zranitelní, jelikož ztratí svobodnou vůli a stanou se otroky sami sebe nebo někoho jiného.
Vzhled: Vlkodlaci mají dvě podoby. Jednu tu kterou nedokážou plně ovládat, pokud nezapudí své lidství a tou je vlk který spí uvnitř jejich nitra. Jako vlci možná vypadají stejně, ale jsou odlišní. Každý vlk má jinou barvu srsti podle toho do jaké patří smečky. Většinou to bývá tak že každá smečka má svůj vlastní znak, který mají jako vlci i lidé vytetován na kůži. Někdy se však ale stane že jedinec který je vykázán ze smečky má místo znamení cejch vyděděnce kterého se už nezbaví ale nikdo kromě vlkodlaků neví co tyto všechny symboly znamenají. Jako lidé vypadají prostě jako lidé ale mají mnohem větší sílu a svůj znak smečky.
Historie: Nikdo neví, kde se vlkodlaci vzali ale je jisté že už jsou na světě několik desítek možní i stovek tisíc let avšak kolovali pověsti o jejich příchodu. Avšak koluje jedna pověst, kterou vypustil nějaký vyděděnec a ta praví o tom, že vlkodlaci povstali z magie, kterou použil jeden starý vlk, ten prý dokázal měnit svou podobu na člověka ale nikdo nevěděl jak to dělá. Avšak on byl jediný, kdo to dokázal ale další částí příběhu kterou znají jen vlkodlaci, je ta že mladá nevinná dívka která uctívala svého boha mu obětovala vlčici která měla bílý kožich- což je velmi vzácné a jen málo vlků má tuto srst a ti kteří ji mají tak jsou obdařeni velkým darem- čímž ztratils svou nevinnost proto jí bůh potrestal tak že jí proměnil ve vlka, který se dokáže proměnit v člověka jen tehdy když dokáže ovládnou a plně zkrotit všechny své emoce. Dívka která se jako náhodou setkala s mužem tak on jí pomohl ovládnout své emoce, ale pokaždé když vyšel úplněk tak se dívka nedokázala ovládnout a proměnila se v krvežíznivého vlka. Ale jak se říká ne všechny pověsti jsou pravdivé proto nikdo, ani vlkodlaci nevědí, jestli je to opravdu pravda či ne.
Společnost: Vlkodlaci jakožto velmi vznešená rasa opovrhují všemi ostatními, pokud nejsou stejné rasy. Nejméně v lásce však mají skřety a nemrtvé, se kterými už měli spoustu konfliktů a sporů. Jako lidé jsou docela společenští avšak když dojde k setkání s jinou rasou tak se radši klidí stranou, protože jsou moc hrdí a pyšní na to aby uznali že je možná i někdo jim rovný nebo nadřazenější. Ze všech ras krom té své mají docela rádi lidi, protože z jisté míry jimi také jsou a i oni mají své touhy a potřeby. Vlkodlaci uznávají jako vůdce svého Alfu, který má vládu nad všemi pěti smečkami. On, jehož jméno nikdo nezná je velmi dominantní ale také i samice, která se s ním spářila je dominantní i když ne tolik jako je hlavní Alfa. Každá smečka má svého vůdce, který pak podléhá tomu, kterému vláda nad smečkami koluje v krvi.
Smečka Alfy, která je ze všeho nejuznávanější žije v Tirgalských lesích které se nachází přesně uprostřed říše vlkodlaků. Jsou to rozlehlé lesy kde je spoustu míst a pro každého z vlkodlaků je tu dosti místa a kořisti. Jelikož je toto území Alfů tak pokaždé když sem někdo zavítá ať už je to vlkodlak či někdo jiný a není zde vítán a nebo nemá povolení vstoupit na toto území tak se stane to že ho buď na místě zabijí- což se ale netýká vlkodlaků, pokud to nejsou vyděděnci, nebo jsou předvedeni před hlavního Alfu který rozhodne jak s nevítaným hostem naloží.Žijí zde jen čistokrevní vlkodlaci (tzn. Matka i otec jsou vlkodlaci)
Smečka Omegi je smečka která sídlí na pokraji Tirgalských lesů ale stále jim patří území, které je na nejsevernějším cípu jejich říše. Hranice mezi Tirgalskými lesy a Raimskými lesy není skoro obvyklá, protože je to docela široká pušť Kalandar která tyto dva lesy od sebe odděluje. Tato smečka v jejíž čele je hlavní Omega je hned po smečce Alfy velmi důležitá a mocná. Také v této smečce jsou jen čistokrevní vlkodlaci ale pokud si muž který se narodil jako čistokrevný vlkodlak najde družku tak ta automaticky stoupne v hiearchii na stejnou pozici jako on.
Smečka Delty je třetí smečka v pořadí. Je zde nejvíce vlkodlaků a všichni žijí na tom nejzápadnějším cípu říše, v lesích Kai. Jelikož členové smečky jsou trochu divocí tak se stává, že často napadají ostatní rasy a vraždí ostatní buď ve jménu svého hlavního Deltynebo ve jménu toho koho uctívají. Jelikož je tato smečka nejblíže k moři tak se někdy stává že vyvolají střet i s Mořskými pannami. Zde žijí vlci kteří nejsou čistokrevní proto jsou také v hienarchii řazeni na nějnižší příčky ovšem pokud má vlkodlak dost velkou dominanci tak někdy nezáleží na jeho původu.
Smečka Kappy je už ne moc známá smečka ale je velmi stará možná jedna z nejstarších které mezi vlkodlaky existovali. Je to smečka těch kteří možná lépe než smečka Alfy ovládají jistý druh bojového uměni který je znám pouze vlkodlakům. Jejich územím jsou lesy Lir-salu které leží na jihu říše. Tato smečka je známa tím jak jsou zdejší vlkodlaci moudří ale také je známá tím že vyhrála spoustu bitev bez toho aby použila násilí nebo spíše ho použila jen když to bylo nutné.
Smečka vykázalců, už z názvu smečky je jasné že do této smečky byli vyhnáni ti, kteří byli vykázáni ze své smečky. Tato smečka není jako ostatní protože zdejší vlkodlaci pocházejí z různých smeček a ani jeden se nenarodil do této. Jejich území, Manfodrské lesy leží na východě a od všech ostatních smeček jsou odděleni velkou pouští Armotan. Této smčce vládne vlkodlak ze smečky hlavního Alfy ze které byl ale vyhoštěn proto teď se všemi kdo patří do jeho nové smečky vymýšlí to jak by mohl ostatní smečky donutit, aby se k němu přidaly a on by pak mohl svrhnout hlavního Alfu a zaujmout jeho místo vládce.
Způsoby boje: Vlkodlaci mají mnoho způsobů boje, ale většinou bojují ve své vlčí podobě, ve které jsou nejsilnější ale i zároveň nejzranitelnější což je pro ně značná nevýhoda. Ve své lidské podobě ve které normálně žijí moc nebojují ale i tak instinkty a smysli vlka mají jak ve vlčí tak v lidské podobě. Když už mají bojovat jako lidi tak bojují především pomocí mečů které jsou z velmi tvrdého kovu ale jak se říká každý má své tajemství a oni mají těch tajemství několik a nejen proto že každý ze smeček má své tajemství boje které zná hlavní vlkodlak a jedině on to dokáže naučit někoho dalšího ale jejich dalším tajemstvím je výroba zbraní protože už mnoho ras se snažilo přijít na to z čeho vlkodlaci vyrábějí své zbraně že se jim zatím nikdy nezlomili a lidem ani nikomu jinému se je nepodařilo zničit ale taky se jim je nepodařilo ukovat.
Rozmnožování: Vlkodlaci se rozmnožují stejně jako lidé ale pokaždé když se vlkodlakovi narodí dítě s obyčejným člověkem tak se buď stane že zemře protože se včas nedostane k Alfovi, který rozhodne, jestli má cenu zachránit ho a použije na něj magii, která zajistí to aby vlk který je v dítěti nezemřel a nebo ho nechá zemřít. Když se mezi sebou rozmnožují vlkodlaci tak je hned jasné že dítě přežije ale do doby než bude schopné se osamostatnit bude žít u matky ve smečce pak se teprve rozhodne jestli dítě bude žít ve smečce svého otce nebo ve smečce matky. Dítě které se narodí vlkodlakovi a člověku tak většinou získává ganatiku matky tudíž když je matka člověk a otec vlkodlak tak dítě bude člověk ale stanou se i vyjímky protože to záleží na mnoha faktorech. Pokaždé když se narodí dítě které je jen napůl vlkodlak tak dochází k nešťastnému úmrtí které nastane asi půl roku po narození pokud se ovšam dítě nedostane včas k hlavnímu Alfovi který rozhodne zda dítě nechá žít a nebo zemřít. Pokud se stane že se vlkodlak dá dohromady s člověkem tak nejdříve potřebuje svolení Alfy který při této situaci bývá velmi vlídný ale pokud se stane že se to Alfa dozví až když je příliš pozdě tak může být vlkodlak velmi tvrdě potrestán.
Délka života: Vlkodlaci nežijí věčně jako některé bytosti ale život mají docela dlouhý protože se můžou dožít až tisíce let ale také záleží na mnoha faktorech, které se k tomu naklání takže nikdy není přesně jisté do kolika vlkodlak bude žít. Avšak jejich stárnutí je docela pomalé ale až v dobu kdy dosáhnou dvaceti let tak teprve v tuto dobu se jejich stárnutí zpomalí
Magie a jejich bohové: Vlkodlaci jsou poměrně zdatní v magii, ale jak se říká nikdo není neporazitelný a ani oni nejsou. Každá smečka už od doby co vznikla uctívá jeden živel který pak následně dokáže využít. Smečka Alfy ovládá všechny čtyři živly, ale ovládá je jen Alfa. Smečka Omegi ovládá živel země, Smečka Delty ovládá živel vody, Smečka Kappy ovládá živel ohně a Smečka vykázalců dokáže ovládat ale jen málo živel vzduchu. Všechny smečky až na jednu, která se odmítá účastnit těchto rituálu se pokaždé když je úplněk shromáždí v Tirgalských lesích kde začnou vykonávat obětní rituál při kterém každý vlkodlak který tam je obětuje něco jejich bohyni Luně.
Bohové:
Luna - je bohyní měsíce a vlkodlaci jí považují za svou Matku a stvořitelku
Dimorgös - je bohem moudrosti a je považován společně s Lunou za jejich stvořitele
Irsomira - je bohyní vody a léčení, nejčastěji je uctívána ve smečce Delta
Chóras - je bohem zuřivé války, pomsty a krveprolití, nejvíce ho uctívají Vykázalci
Ätrowen - bůh ohně a kovářství, nejčastěji uctíván ve smečce Omega
Sínnefra - bohyně svěžího ale zároveň smrtícího větru
Moigrës - bůh magie, života a smrti
Symboly: Symboly vlkodlaků, které používají znají jen oni a není jich zrovna málo ale ty které jsou velmi jednoznačné. Pět jich používají jako symboly smeček, jeden jako symbol pro pomstu a další už nejsou tolik důležíté…..
Nevýhody: Vlkodlaci jakožto velmi silná rasa nejsou neporazitelní ale je velmi těžké je zabít protože vlkodlaka lze zabít dvěma způsoby. Prvním způsobem je že mu lze useknout hlavu ale to se moc nedělá protože koluje pověst že když někdo vlkodlakovy usekne hlavu tak mu znovu naroste. Nejlepším způsobem jak zabít vlkodlaka je použít na něj to čemu zatím nikdo neporozuměl ale mnohým se to povedlo vlkodlaka zabít aniž by věděl co to slovo znamená. Kdysi dávno ho řekl jeden lovec vlkodlaků to slovo znělo Argent ale nikdo neví co to znamená a ani vlkodlaci význam tohoto slova neznají. "Argenz je vlkodlakova slabina" zněla poslední věta lovce který dokázal zabít nespočet vlkodlaků a od té doby se všichni snaží přijít na význam toho slova.
Potrava: Vlkodlaci se živí většinou zvěřinou a jen tehdy když zapudí své lidství nebo při obřadech pojídají maso lidské. Někdy se ale také stává, že pojídají ryby ale to jen velmi málo.

© na text se vztahují autorská práva
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 1:15 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama